0
1
1

Австрія

Геогафія. Природа. Клімат.

АвстріяАвстрія граничить зі Швейцарією і Ліхтенштейном на заході; з Німеччиною і Чехією на півночі; зі Словаччиною та Угорщиною на сході; зі Словенією та Італією на півдні.

Основна територія Австрії розташована в басейні Дунаю, крайній захід відноситься до басейну Рейну. Дунай тече по Австрії протягом 350 км. Найбільші його притоки: Інн (з Зальцахом), Енс, Драва і Морава. Гірські річки відрізняються крутим падінням, швидкою течією, володіють значними енергоресурсами. Для них характерний альпійський режим стоку з літньою повінню і різко вираженою зимова межень.

В Австрії близько 580 озер, головним чином льодовикового походження. Їх особливо багато в північних передгір'ях Альп (Аттер, Траун та ін.) На кордоні з Німеччиною і Швейцарією - велике Боденське озеро (всього - 538,5 км2), на кордоні з Угорщиною - озеро Нейзідлер-Зе (156,9 км2, австрійська частина - 135 км2).

Гірську частину Австрії відрізняє велика кількість чистої прісної води, зосередженої крім льодовиків і рік у численних альпійських озерах (перевага озер у місцевості Зальцкаммергут). У спекотні літні місяці починається бурхливе танення снігів у горах, що приводить до великих паводків, у тому числі і на Дунаї, рівень якого піднімається іноді на 8 - 9 м.

Оскільки значна частина країни знаходиться в горах, її кліматичні умови досить різноманітні. Залежно від регіону в тій чи іншій мірі позначаються атлантичні, континентальні і середземноморські впливи. Північно-західні вітри, що панують на півночі і заході, несуть м'яку і вологу погоду з Атлантичного океану в долини довготного напрямку і на Середньодунайську рівнину. Тут середньорічні температури становлять від 7 до 9°С, у найхолодніші місяці падають в середньому до - 1-7 нижче нуля, хоча в горах значно холодніше, а влітку піднімаються до 18-24°С, причому на південних схилах помітно тепліше. На сході Австрії сильніше виражені континентальні впливи. Опадів тут менше, хоча влітку частіше бувають зливи. Річна норма опадів в Австрії всюди, крім Віденського басейну, деяких районів Бургенланду й окремих міжгірних долин, перевищує 760 мм. Їх кількість зростає з абсолютною висотою. Сніг тримається на рівнинах від одного до шести місяців у рік. Упродовж більшої частини зими в долинах тримаються тумани. Клімат рівнин і передгір'їв виразно континентальний, на заході - більш вологий. Середня температура січня від -1°С до -4°С, липня від 15°С до 18°С. Опадів - 500-900 мм на рік; у горах 1500-2000 мм. На навітряних північно-західних схилах гір випадає більше опадів, зими більш м'які, літо більш прохолодне і вологе, аніж на підвітряних південно-східних схилах гір. Сніг у гірських районах тримається до 7-8 місяців.

Австрія