0
1
1

Відпочинок в Криму

Крим

КримГлибоко видається в Чорне море, зі сходу омивається Азовським морем. Площа - близько 26 860 км. кв. Береги акумулятивно вирівняні. Довжина берегової лінії понад 1 тисячі км. Найбільші затоки на узбережжі Чорного моря: Каркинитський, Каламітська, Феодосійський. На узбережжі Азовського моря: Сиваш, Казантипський та Арабатська. На сході Криму Керченський півострів, на заході - Тарханкутський півострів. За характером рельєфу ділиться на 2 частини: від платформи рівнинну (70% території) та складчасто-гірську. На півдні Криму - Кримські гори. Найвища точка півострова - гора Роман-Кош висотою 1545 м.

Площа поверхні півострова близько 27 тис. км. кв., з яких 72% рівнина, 20% гори і 8% озера та інші водні об'єкти. Омивається на заході і півдні Чорним і на сході Азовським морями. На півночі з'єднується з континентом вузьким (до 8 км) Перекопським перешийком. На сході Криму, між Чорним і Азовським морями, розташовується Керченський півострів, на заході звужується частина Криму утворює Тарханкутський півострів.

Крим, незважаючи на відносно невелику територію, відрізняється різноманітним кліматом. Клімат Криму ділиться на три підзони:

 

  • Степовий Крим (велика частина Криму, північ, захід і центр Криму).
  • Кримські гори
  • Південний берег Криму

КримКлімат північної частини помірно континентальний, на південному березі - з рисами субтропічного. Середня температура січня від +1 ° C на півночі до +4 ° C на півдні, липня +24 ° C. Опадів від 300-500 мм на рік на півночі до 1000-1200 мм в горах.

Степова частина Криму лежить у степовій зоні помірного клімату. Ця частина Криму відрізняється тривалим посушливим і дуже жарким літом і м'якою, малосніжною зимою з частими відлигами і дуже мінливою погодою. Для Кримських гір характерний гірський тип клімату з вираженою поясністю по висотах. Південний берег Криму лежить у субтропічному поясі. Літо також дуже спекотне та сухе, зима ж волога і м'яка. Для Південного берега Криму характерний середземноморський клімат. Сніговий покрив буває лише тимчасовий, встановлюється в середньому раз на 7 років, морози тільки при проходженні арктичного антициклону.