0
1
1

Хорватія

Геогафія. Природа. Клімат

ХорватіяКраїна складається з двох частин континентальної, розташованої, головним чином, в басейні річки Сави, і адріатичної, витягнутої вузькою смугою по узбережжю Адріатичного моря. Характерною особливістю адріатичного узбережжя є велике число островів, зазвичай витягнутих паралельно до берега з північного заходу на південний схід. Адріатичне узбережжя Хорватії утворилося в результаті опускання західній частині Балканського півострова і часткового затоплення морем берегових хребтів Динарського нагір'я. Численні острови, звивисті затоки і протоки в поєднанні з середземноморською рослинністю надають узбережжю мальовничий вигляд. 1145 Далматинських островів займають площу близько 2500 км. кв. , з них населені 47. Найбільші - Црес і Крк займають площу більше 405 км. кв., найменші - крихітні скелі посеред моря. На островах розташовані три з восьми національних парків Хорватії - Бріуні, Корнати і Млет. Протяжність морського берега - 5835 кілометрів, з них 1 777 кілометрів - довжина континентального узбережжя, 4058 кілометрів - довжина берегової лінії островів.

 

На півночі Хорватія межує зі Словенією (670 км), на північному-сході з Угорщиною (329 км), на сході з Сербією (241 км), на півдні з Боснією і Герцоговини (932 кілометра) і Чорногорією (25 км). У південній частині Адріатичного узбережжя до моря виходить вузький 10-кілометрову ділянку Боснії і Герцеговини, на якому розташовано місто Неум. Через це південна частина Хорватії, центром якої є місто Дубровник, відрізана по суші від решти частини країни.

 

ХорватіяКліматичні умови різних регіонів країни дуже різноманітні. У північно-західній і східній Хорватії клімат - помірно-континентальний і континентальний. Взимку морози слабкі, але іноді йде сніг, весна та осінь тривалі і дощовим, літо спекотне, часом посушливе. У гірських районах клімат характерний для середньогір'я - холодні і сніжні зими, тепле літо. На побережжі і островах клімат середземноморський - дощова і безсніжна зима, довге і спекотне літо, м'які весна й осінь. Туристичний сезон на узбережжі триває з середини травня по середину жовтня.