0
1
1

Єгипет

Геогафія. Природа. Клімат.

ЄгипетЄгипет розташований на північному сході Африки і на Синайському півострові. Межує на заході з Лівією, на півдні з Суданом, на сході з Ізраїлем. З півночі територія Єгипту омивається Середземним морем. На карті Єгипет постає як великий чотирикутник (довжина близько 1000 км, ширина - 1200 км) з Синайського півострова на сході. Ніл, довжина якого на єгипетському відрізку дорівнює 1000 км, звиваючись, тече з півдня країни до Каїра, після якого він ділиться на два основних рукави. Один з них впадає в Середземне море в Рашид, другий на 150 км на схід - у Думьят, Безліч відгалужень від основного русла, як природного, так і штучного походження, зрошує північ країни і утворює Дельту Нілу, яка вписується в трикутник, утворений Каїром, Александрією і Порт-Саїдом.

У країни немає природних кордонів на заході і півдні, чим і пояснюється постійна напруженість на кордонах з Ліваном і Суданом. Зате східний кордон Єгипту чітко визначена Червоним морем, а протяжність ділянки кордону Єгипту з Ізраїлем і автономним сектором Газа, що проходить по суші, не перевищує 250 км.

Але картка не повинна ввести вас в оману про реальні розміри простору, в якому живуть єгиптяни, які зосередилися на території, що займає менше 5% усієї території країни: вузька зелена смуга по берегах Нілу, Дельта Нілу і морське узбережжя. Іншу частину країни покривають зовсім не пристосовані для життя пустелі, які з більшим чи меншим успіхом єгиптяни намагаються освоїти, прокладаючи через них шосе.

 

ЄгипетЄгипет відкритий для відпочинку і подорожей круглий рік. У Верхньому Єгипті, а також на курортах Червоного моря літо жарке і сухе, в дельті Нілу і на середземноморському побережжі - вологе. Температура повітря на курортах Червоного моря і в Каїрі з травня по вересень досягає 35-40 градусів, температура води в Червоному морі в цей період зазвичай складає 26-28 градусів тепла. Завдяки специфіці кліматичних особливостей Хургади, літня спека переноситься там досить легко. Весна і осінь дуже короткі. Протягом 50 днів між березнем і серединою травня періодично трапляються піщані бурі (хамсин). Зима в Єгипті м'яка, з теплими сонячними днями і іноді прохолодними ночами. З грудня по лютий на курортах Червоного моря температура повітря зазвичай не нижче 23-25 градусів тепла, води - 20-22 градусів. Температура повітря в Каїрі взимку коливається від 17 до 20 градусів тепла. На курортах Червоного моря відпочивати можна круглий рік. Найкращий час відпочинку на середземноморських курортах - з травня по вересень.