0
1
1

Фінляндія

Геогафія. Природа. Клімат.

ФінлядніяТериторія Фінляндії в основному низинна, переважає горбисто-моренна рівнина з виходами скельних порід - «облизані» льодовиком баранячими лобами і кучерявим скелями. На півночі і північному сході країни розташовані низько-горья і піднесені гряди середньої вис. 300-400 м. На крайньому північному заході - невеликий відріг Скандинавських гір з вищою точкою країни - горою Халти (1328 м).

Клімат помірний, перехідний від морського до континентального. Середня температура липня від +17 ° С на півдні до +14 ° С на півночі; січня відповідно від -3 до -14 ° С. Опадів випадає 400-700 мм в рік. Взимку повсюдно стійкий сніговий покрив. Характерна густа мережа коротких і повноводних річок з численними порогами і водоспадами. Ок. 60 тис. озер займають 8% території країни. Вони неглибокі (в середньому 7 м), часто витягнуті з північного заходу на південний схід - у напрямку руху древніх льодовиків; з'єднані між собою протоками і утворюють великі водні системи - Сайма, Пяйянне, Інарі і ін У річках і озерах багато риби : лосось, сиг, сом, судак, щука, лящ, окунь.

Велика частина Фінляндії (76%) вкрита лісами, в основному тайговими (сосна, ялина), лише на півдні і південному заході країни зустрічаються змішані ліси. До 1 / 3 площі, включаючи лісові землі, заболочена. На крайній півночі країни простягнулася лісотундра з низькорослими березами. У країні багато національних парків і заповідників.

Фінляднія