0
1
1

Індія (ГОА)

Геогафія. Природа. Клімат.

ІндіяІндія - величезна країна південній частині Азії, розташована на півострові Індостан між верхів'ями річок системи Інду в Пенджабі на Заході і річковою системою Гангу на Сході. Вона межує з Пакистаном на північно-заході, Китаєм, Непалом і Бутаном на півночі і Бангладеш і М'янмою на сході. З півдня Індії омиває Індійський океан, а біля північного узбережжя Індії знаходиться острів Шрі-Ланка. Рельєф Індії дуже різноманітний - від рівнин на Півдні Індії, до льодовиків на півночі, в Гімалаях, і від пустельних районів Заходу, до тропічних лісів на Сході. Протяжність Індії з півночі на південь складає близько 3220 км, а зі сходу на захід - 2930 км. Сухопутний кордон Індії дорівнює 15200 км, а морська - 6083 км. Висота над рівнем моря варіюється від 0 до 8598 метрів. Вища точка - гора Капчспюпга. Індія займає територію площею 3287263 кв. км, хоча ця цифра є не зовсім точною, тому що деякі ділянки кордону оскаржуються Китаєм і Пакистаном. Індія сьома за площею країна світу.

ІндіяЧерез особливості розташування Індії і різноманітних кліматичних умов у цій країні росте все. Або майже все: від посухостійких колючих чагарників до рослин тропічних дощових вічнозелених лісів. Зустрічаються такі рослини і дерева, як пальми (більше 20 видів), фікуси, дерева-велетні - батангор (висотою до 40 м), сал (близько 37м), бавовняне дерево (35м). Індійський баньян вражає своїм незвичайним виглядом - дерево з сотнями повітряного коріння. Згідно з даними Ботанічній служби всього в Індії налічується близько 45 тис. різних видів рослин, з яких більше 5 тис. зустрічаються тільки в Індії. На території Індії розташовані волого-тропічні вічнозелені ліси, мусонні (листопадні) ліси, савани, рідколісся і чагарники, напівпустелі і пустелі. У Гімалаях чітко проявляється вертикальна поясність рослинного покриву - від тропічних і субтропічних лісів до альпійських луках.

В Індії живуть понад 350 видів ссавців. Основними представниками фауни тут є: слони, носороги, леви, тигри, леопарди, пантери, величезна кількість різних видів оленів, зубрів, антилоп, бізонів і смугасті гієни, ведмеді, дикі свині, шакали, мавпи і дикі індійські собаки. Тільки в Індії живе олень барасінга - його налічується всього близько 4 тис. особин. Серед рептилій тут поширені королівські кобри, пітони, крокодили, великі прісноводні черепахи і ящірки. Світ диких птахів Індії теж різноманітний. Він нараховує близько 1200 видів і 2100 підвидів птахів: від птахів-носорогів і орлів до символу нації - павича.

Індія