0
1
1

Ізраїль

Курорти, екскурсії

ІзраїльЄрусалим - це найдавніший і відомий місто Ізраїлю. Тут зібрані святині трьох релігій. Християнин може відвідати Храм Гробу Господнього, церква Святої Анни, Скорботний шлях, мусульманин - мечеть Аль-Акса, Кипат аСела, іудеї - Стіну Плачу, гору Сіон. Єрусалим сповнений унікальних стародавніх будівель і музеїв. Все місто, як на долоні, можна побачити з Маслінічной гори, прекрасний вид відкривається і з гори Скопус. У Єрусалимі розташована будівля парламенту, Національне кладовище, Єврейський університет. Пам'ятки Єрусалима можна перераховувати нескінченно - краще побачити краси мегаполісу своїми очима.

Тель-Авів - молоде місто (заснований в 1909 р.), який є центром розваг, ділової активності і торгівлі. Древніх визначних пам'яток практично немає. Це сучасний адміністративний центр, в якому багато шикарних готелів, гарні пляжі і безліч нічних клубів, ресторанів, атракціонів. Спочатку був передмістям Яффи.

ІзраїльЯффа - давнє поселення, що розрослися нині до розмірів міста. Згідно з переказами його відвідували Ной, Персей та інші не менш знамениті особистості. Кожен куточок своєрідний і цікавий. Багато музеїв, майстерень, східних базарів. Це місто немов вийшов з казки, він здатний вразити Вас до глибини душі.

 

Хайфа - найбільший порт Ізраїлю. Головна визначна пам'ятка - Бахайскій храм, який є символом Хайфи і видно з будь-якої його точки. Варто подивитися Національний парк Хайфи (найбільший в країні) і монастир ордену кармелітів.

Акко - стародавнє місто, яке раніше було столицею хрестоносців. Багато будови непогано збереглися, так як поселення було оточене потужними стінами.

Нетанія - царство цитрусових садів, алмазів і туристів. Один з найбільших курортів країни, відомий своїми музеями і найчистішими пляжами.

ІзраїльКейсарія - місто, побудований Іродом. Рай для археологів: збереглося багато стародавніх будівель, цілі ділянки вулиць, практично все місто оголошений Національним парком.

Ейлат - найпопулярніший курорт, найпівденніше місто Ізраїлю. Чудово розвинена індустрія розваг, безліч готелів на будь-який смак, гарні пляжі. Поруч з містом знаходиться заповідник біблійних тварин. Відпочинок в Ейлат, безсумнівно, сподобається любителям дайвінгу. Температура морської води тут не падає нижче +22 навіть взимку. Крім того, тут розташований океанаріум і дельфінарій, відвідування яких не залишать байдужими ні дорослих, ні дітей. Звичайно, не можна обійти увагою і древні, знайомі нам з дитинства по біблійних історій міста Ізраїлю: Єрихон, Віфлеєм, Назарет ...

У переліку пам'яток не можна не згадати про Мертвому морі. Назвали його так тому, що вміст солей у воді просто приголомшує, мешкати тут можуть тільки кілька видів бактерій. У цій водоймі не можна потонути, щільність води занадто висока. Після купання необхідно прийняти прісний душ, не допускати попадання води на слизову оболонку очей. Відомі лікувальні властивості грязей Мертвого моря - сюди приїжджають лікуватися люди із захворюваннями шкіри та суглобів, а також з астмою. Бруду і солі входять до складу дорогої косметики, відомої в усьому світі. Звичайно, біля цього відомого лікувального курорту розташовано безліч готелів різного класу.

В Ізраїлі Ви можете пересуватися на автобусі (це коштує близько 5 шекелів, але на далеких маршрутах вартість квитка може збільшитися в 2-2,5 рази). Можна купити проїзний квиток (на день, місяць) у водія.

Таксі працюють і у свята, але за це додатково беруть 25% від звичайної вартості (в будній день проїзд обійдеться в 3 шекеля за км плюс 5 за посадку). Таксі можна викликати по телефону. Є також маршрутні таксі (квиток - 4-5 шекелів).

Метро є тільки в Хайфі, вартість проїзду - 1,2 шекеля.

Залізнична мережа охоплює трохи напрямків. Вагони комфортабельні, вартість квитка залежить від напрямку. Рекомендується купити квиток, так як штраф досить-таки відчутний, а контролери є в кожному потязі.

Можливо, взяти в оренду авто (від 40 доларів на день). Для цього необхідно мати права міжнародного класу, послугою можуть скористатися особи старше 21 року.