0
1
1

Чорногорія

Курорти, екскурсії

ЧорногоріяБудь-яке місце в Чорногорії несе відбиток багатого минулого країни, яке доповнюється незвичайною красою місцевої флори і чудовими ландшафтами.

Дуже популярні серед гостей Чорногорії екскурсії по стародавніх історичних пам'ятників країни. Зокрема, на узбережжі добре збереглися середньовічні фортеці. А от у Скандарской долині можна оглянути стародавні храми та монастирі, побудовані в цих місцях близько шести століть тому.

Багата Чорногорія і археологічними знахідками. Наприклад, в місті Будва під час будівництва готелю були виявлені давні поховання, де разом з останками знайшли срібні і золоті прикраси, чудові зразки давньої кераміки та багато інших цінних артефактів. Втім, тутешні землі були населені ще за часів Еллади і Стародавнього Риму. Більше того, значна частина існуючих нині міст були засновані саме в античності.

ЧорногоріяВідпочинок на морі - один з найкращих видів відпочинку, які пропонує туристам Чорногорія. Адже в країні налічується близько 117 пляжів, а води Адріатичного моря в цих місцях незвичайно прозорі і чисті. Крім того, морська стихія тут на рідкість спокійна, висота хвиль рідко перевищує півметра.

Найбільш популярними і великими пляжними курортами вважаються міста Герцег-Нові, Котор, Будва, Петровац, Бар і Ульцинь. До речі, у багатьох приморських містах створено дайвінг-центри, які пропонують гостям найрізноманітніші послуги: від навчання основам дайвінгу до огляду підводних гротів і останків затонулих старовинних кораблів.

Найбільш примітні Жабляк (масив Дурмітор) і Колашин (масив Беласіца). Перший - це найбільший чорногорський курорт, але його недолік в тому, що потрапити туди можна тільки по гірських дорогах, так як Жабляк знаходиться на висоті майже 1500 метрів біля самого підніжжя Дурмітора. Довжина головної лижної траси становить 3,5 тисячі метрів. Лижний сезон тут триває з грудня по квітень.

А ось до гірськолижного курорту Колашин легко доїхати і на поїзді по залізниці. Крім того, до нього ходять автобуси з однойменного курортного містечка. Крім непоганий лижної траси, Колашин може похвалитися наявністю гірськолижної школи та школи сноубордистів. Тривалість сезону в Коалшіне - з листопада по квітень.

ЧорногоріяПрихильнику піших екскурсій, безсумнівно, припадуть до душі маршрути по гірських стежках Дурмітора і Проклетье. Гірські кряжі і схили тут посічені ярами, які сприяють народженню безлічі чудових водоспадів. Печери ж, прикрашені різнокольоровими сталагмітами і сталагмітами, здавна ваблять до себе спелеологів. Обов'язково варто відвідати найвідомішу з чорногорського печер, що носить назву Крижана.

Найбільш відважні мандрівники можуть викупатися в холодних гірських озерах Чорногорії з блакитною або зеленою водою.

Якщо ж подорожній втомиться від прогулянок і споглядання суворих високогірних пейзажів, то можна змінити антураж, відправившись в екскурсію по одному з численних національних парків Чорногорії. Флора і фауна кожного із заповідників унікальна. Ось лише деякі, найбільш популярні парки: Ловчен, Біоградска гора, Дурмітор, Скадарське озеро та інші.