0
1
1

Чорногорія

Геогафія. Природа. Клімат.

ЧорногоріяЧорногорія розташована на Балканському півострові. На сході вона межує з Албанією, на заході - з Боснією і Герцеговиною, на півночі і північному сході - з Сербією.

З півдня її омивають води Адріатичного моря, причому берегова лінія становить приблизно 300 км, з них 73 км - це чудові пляжі.

У північній частині країни знаходяться гори, серед яких варто згадати такі масиви, як Візітор, Дурмітор і Комов. Найвища гірська вершина Чорногорії - гора Боботов Кук, її висота складає 2522 метрів.

 

Клімат країни більшою частиною середземноморського типу, з жарким літом і прохолодною зимою (на яку припадає значна частина сезону дощів, що триває з листопада по січень). З 365 днів у році приблизно 270 днів над Чорногорією сяє сонце.

 

ЧорногоріяПляжі вражають своєю різноманітністю: піщані, вкриті галькою і кам'янисті, упорядковані для комфортного перебування туристів і такі, що зберегли первозданну атмосферу дикої природи. Деякі з них тягнуться на багато кілометрів, інші займають лише декілька десятків метрів, деякі знаходяться прямо перед готелем, деякі - в бухтах, біля підніжжя скелястих берегів, поблизу маслинових гаїв або соснового лісу, на безлюдних островах, до яких можна добратися лише човном. Тут починається течія, що омиває потім інші країни півострова, саме тому біля берегів Чорногорії найчистіше море.

Прозорість води надає великі можливості для підводного плавання, також можна зайнятися іншими видами спорту: веслуванням, серфінгом, парапланінгом, покататися на водних лижах.

У цьому дивовижному краю є унікальна можливість сумістити пляжний, лікувальний і пізнавальний відпочинок. Варто відвідати хоч би деякі з численних визначних пам'яток Чорногорії.

ЧорногоріяУ 1991 році Чорногорія була проголошена екологічно чистою територією, а декількома роками пізніше - європейським природним парком. Тут знаходиться найглибший в Європі і другий по глибині у світі, після Колорадо (США), каньйон річки Тара. Місцями його глибина досягає 1,5 км. Він утворений руслом чистісінької європейської річки Тара, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Казкової краси каньйон манить любителів екстремальних видів спорту захоплюючим спуском на плотах.Вражає своєю красою єдиний в південній Європі фьорд - Боки Которська, тут знаходиться всесвітньо відомий курорт Ігало з власним мікрокліматом і лікувальними грязями, що допомагають при лікуванні захворювань опорно-рухової системи. Чарівність природи доповнюють овіяні легендами середньовічні міста з кріпосними стінами і баштами, маленькими затишними площами і вузькими звивистими вулицями, де кінчиками пальців можна дотягнутися до будинків, що стоять навпроти. У середньовічній архітектурі переплітаються різні епохи і культури: грецька, візантійська, римська, ісламська.

Будванськая рівьера займає центральну частину Чорногорського побережжя. Це одне з самих сонячних місць на Адріатиці і в Європі.