0
1
1

Словаччина

Геогафія. Природа. Клімат.

СловатчинаНа півдні країна межує з Угорщиною, на півночі - з Польщею, на заході - з Чехією і Австрією, на сході - з України. Загальна протяжність кордону 1 355 км. Загальна площа країни 48 800 км2 (площа суші - 48 035 км2). У центральній частині і на півдні країна розташована в рівнинній місцевості. На північному заході лежать гори Західні Карпати. На півночі знаходяться Високі Татри з самою високою точкою країни - горою Герлаховськи-Штіт (2 655 м). На сході - гори Східні Карпати. Основні річки - Дунай, Грон, Ваг, Бодрог.

Словаччина - країна, в якій переважно гірський ландшафт, понад 80 відсотків її площі розташована на висоті 750 метрів над рівнем моря і вище.

У Північній частині Словаччини розташовані Карпатські гори, південна частина припадає на Середньо-Дунайську (Паннонської) низовина. Розділяє низинні та гірські райони горбиста місцевість. Карпатські гори пролягають вздовж північних прикордонних областей країни. На сході карпатські вершини досягають найбільших висот: гора Герлаховськи Штіт - 2654 метри.

Майже половина території Словаччини покрита густими лісами. У гірських та прилеглих до гірських областях територіях переважають хвойні ліси: ялицеві й смерекові.

Національні природні парки, розташовані на території країни: Високі Татри, Низькі Татри, Мала Фатра, Пенінський, Словацька Рай. Славиться своїми природними красотами і мальовничими видами заповідник Словацька Карст.

Помірний континентальний клімат Словаччини має таку особливість, як виражена висотна зональність. Середня температура повітря в липні складає в низинних рівнинних областях приблизно +19...+21C, а в гірських районах температура повітря в цей час року нижче +8...+12C. У зимові місяці температура повітря в горах в середньому становить -10C (найхолодніший місяць - січень), на рівнинах близько +4C.

Великі міста Словаччині: Братислава, Кошице, Прешов, Нітра, Жиліна, Банська Бистриця.

Словатчина