0
1
1

Тайланд

Геогафія. Природа. Клімат.

ТайландКраїну, омивається хвилями Південно-Китайського і Адаманского морів, на півночі і заході покривають зелені пагорби і гірські ланцюги. Схід зайнятий високим плато, в центрі і на півдні - рівнина, що перетворюється біля узбережжя в ланцюг прекрасних піщаних пляжів. Клімат в Таїланді тропічний. З листопада по лютий країна у владі пасат, і погода стає теплою і сухою. Температура коливається від +20 вночі до +30 вдень. З березня по травень настає жарке літо. Температура досягає +35 і піднімається вище. Проте в травні головує над погодою мусон, і починається сезон дощів, який триває до кінця жовтня. На півдні зливи та грози починаються в березні і не припиняються до січня. Найкращий час для поїздки в Таїланд - з грудня по березень.

Клімат Таїланду - вологий тропічний і субтропічний. Це пояснюється розташуванням більшої частини країни в тропічній і субтропічній зонах і впливом південно-західного і північно-східного мусонів. Відстань між крайній північній і крайній південній точками Таїланду становить 1860 км, а перепад широт - близько 15. Така довжина з півночі на південь робить клімат Таїланду одним з найбільш різноманітних в Південно-Східній Азії. Південно-західний мусон приносить дощі і відносну прохолоду в кінці травня - середині липня. До листопада дощі припиняються, і наступає «прохолодний сухий» сезон, який триває до середини лютого. У цей час позначається і вплив північно-східного мусону, не зачіпає Північний, Північно-Східний і Центральний Таїланд безпосередньо, проте приносить прохолоду. Після ослаблення мусонів, в лютому - травні, настає сильна спека, причому вологість повітря поступово збільшується аж до початку нового сезону мусонних, а потім цикл повторюється знову.

 

ТайландТривалість сезону дощів визначити дуже важко. Зазвичай він починається в травні - червні і може тривати до листопада. У центрі країни і на східному узбережжі сильні дощі йдуть у серпні - вересні. Жовтень - зазвичай останній місяць вологого сезону, коли значні обсяги води вже накопичилися у іригаційних системах та міському дренажі, в результаті чого при нечастих і не дуже сильних дощах відбуваються досить сильні повені. Зокрема, коли річка Чаопрайя виходить з берегів, деякі квартали Бангкока бувають затоплені, адже близько третини міста знаходиться нижче рівня моря. Сезон дощів у Таїланді непорівнянний з аналогічним часом року в інших країнах Південно-Східної Азії. Звичайно, грунтові дороги стають непрохідними, а над тропічними пляжами частину дня висять хмари, тим не менш, вони пропускають достатню кількість ультрафіолетових променів, щоб прогріти повітря, море і пісок пляжів.

Також потрібно сказати і про температуру повітря - чим ближче до екватора знаходишся, тим менше перепад температур. Так в самі прохолодні місяці (з грудня по лютий, коли середня температура коливається від +20 до +27) нічна температура повітря може опускатися до нуля в горах на півночі, тоді як днем вона досягає +25. Вранці в Чіангмае (столиці Північного Таїланду) в цей час буває близько 10 тепла, а в решті районів вище +20. Найбільша температура спостерігається в квітні і травні - тоді вона вища +35 (норма), але буває і до +40 в тіні.