0
1
1

Туніс

Геогафія. Природа. Клімат.

ТунісТуніс омивається на півночі і на сході Середземним морем. Він оточений горами Атласу і пустелею Сахара. Протока шириною 120 кілометрів відділяє Туніс на півночі від Сицилії. Середня висота гір - 700 метрів, а найвища вершина Шамба - 1544 метри.

Узбережжя Тунісу тягнеться більш ніж на 1000 кілометрів. Більшу його частину займають пляжі. Прибережні дюни розташовуються в північній і північно-східній частині країни. Найбільш населені і жваві райони узбережжя знаходяться на сході - від Хаммамета до острова Джерба, тут же розміщуються і основні туристичні споруди. Від Хаммамета до Суса йдуть пляжі з білим песком.На півночі Тунісу, на узбережжі, що йде від Бізерти до Табарки, краєвид більш дикий. Там пляжі перемежовуються скелями. Узбережжя в районі Табарки називається Кораловим, це царство підводного полювання та рибної ловлі.

ТунісПівденна частина Тунісу розташована в пустелі Сахара. Це найдивовижніша частину країни. Якщо ви відмовитеся від комфорту трьох-, чотирьох-або п'ятизіркового готелю на узбережжі і вирушите на кілька днів на екскурсію в пустелю, то зрозумієте, що ніякі готельні "зірки" не замінять вам тисячі зірок у чарівному небі над головою. Особливу красу пустелі надають оази. Мандрівників завжди вражає дивовижний візерунок, виткані зеленими нитками оазисів на нескінченно тягнеться полотні пустелі.

 

Населення Тунісу складає близько 9 млн. чоловік, в основному тунісці (араби Тунісу, 98%), а також бербери (1%) і європейці (1%). Більша частина населення проживає в районі середземноморського узбережжя. Вся південна частина Тунісу практично безлюдна. Державною релігією є іслам. Більшість віруючих (95% населення) - мусульмани-суніти, також поширені іудаїзм і християнство.

Клімат на більшій частині Тунісу - субтропічний, середземноморський. На півдні країни - тропічний. Влітку з путині Сахари можуть дути сухі вітри, що несуть сильну спеку. Туристичний сезон в Тунісі починається в кінці квітня і закінчується на початку листопада. Це пов'язано як з температурою води, так і з температурою повітря. У кінці квітня повітря прогрівається в курортній зоні до 23-25 градусів. У розпал літа (липень-серпень) в курортній зоні Тунісу досить жарко (35 і вище). Комфортний сезон починається у вересні і триває до середини жовтня.