0
1
1

Туніс

Курорти, екскурсії


ТунісТуніс дарує чудову можливість поєднати пляжний відпочинок з оглядом культурних та історичних пам'яток, якими так багата ця невелика африканська країна. Неможливо не згадати і про SPA-курортах, де бажаючі поправити здоров'я і повернути молодість зможуть втілити свої мрії в реальність.

Туніс, що займає стратегічно вигідне територіальне положення, завжди привертав до себе увагу розвинених цивілізацій. Фінікійці, римляни, вандали, візантійці, араби, турки-османи і французи відзначилися тут, залишивши історичні пам'ятники свого перебування. Численні пам'ятки, серед яких кілька відомих археологічних комплексів, постійно привертають увагу туристів. На першому місці серед них по праву знаходиться знаменитий Карфаген, небезуспішно свого часу воював з Великим Римом!

ТунісОсновним проведенням часу туристів в Тунісі є пляжний відпочинок. Всі середземноморське узбережжя Тунісу - рай для відпочиваючих. Температура моря навіть у жовтні не знижується нижче 20 градусів, що в купі з піщаними по всьому узбережжю пляжами створює прекрасні умови для купання і загоряння. Курортних міст в прибережній зоні безліч, і у кожного міста своя родзинка.

Для любителів споглядання дикої природи передбачені екскурсійні маршрути з півночі на південь країни. Стартувавши від узбережжя Середземного моря, туристи відвідають по дорозі й найкрасивіші відроги гірських ланцюгів Атласу, і великі гаї коркового дуба, і величні каньйони долини річки Меджерда, і безліч інших мальовничих місць.

ТунісТуніс - столиця і головний порт країни, "Середньовічна Медіна", Велика мечеть і критий базар, мавзолей Хасанідов, палаци Дар-аль-Беї (XVIII ст.) І Дар-бен-Абдаллах (XVIII-XIX ст.), Оброблені багатоколірним мармуром і розписом. Музей Бардо - найбільша в світі колекція римських мозаїк, музей ісламського мистецтва в палаці Дар Хусеін, ворота (XIII ст.), Залишки стін цитаделі, мечеті: Велика мечеть (VI ст., Перебудована в IX ст.), Аль-ксар ( XII ст.), мінарет (XVII ст.), аль-Хайс (XIII ст.), культовий комплекс XV ст., ринки.

Хаммамет Медіна - фортеця на самому березі моря, Велика мечеть (XIII ст.), Марабут Сіді-Бу-Алі, перероблений в кафе. Міжнародний культурний центр, численні розкішні готелі, розташовані серед гаїв і садів, царство туніської архітектури. Карфаген - заснований в 814 р. до н. е.., збереглися залишки римських будівель Капітолію, амфітеатру на 50 тис. глядачів, терм Антонінуса і візантійських церков, Музей Лавіжері. Дугга - руїни Форуму з Капітолієм II - III ст. н. е.. , Храмів, терм, театру на 3 тис. місць. Мавзолей Атебана (III-II ст до н.е.). Бізерта - Іспанська бастіон, Площа Мучеників, мавританські будинки і прекрасний рибний ринок.

ТунісТабарка - старовинний фінікійський порт з Генуезькою фортецею, ідеальне місце для любителів підводного плавання і рибного лову. Утіка - одна з перших фінікійських колоній (XI ст. До н. Е..), Залишки римських будинків, амфітеатру, терм, фінікійські кладовища. Сбейтла - залишки Форуму і Капітолія з храмами Юпітера, Юнони і Мінерви, театру і тріумфальних арок. Ель-Джем - чудово зберігся Колізей III століття до н е.. Кайруан - перша мусульманська мечеть у Тунісі - Сіді Окба (VI ст.), Цвинтар, звідки душа мусульманина відправляється прямо в рай, музей ісламського мистецтва, Центр килимарства. Сус - Велика мечеть, музеї археології і ісламського мистецтва, залишки фінікійських гробниць, римських будинків і візантійських укріплень. Монастір Рібат (VI р.) - ворота Баб-ас-Сур і Баб-ад-Дерб XIII століття, склепінчаста мечеть IХ-Х1 ст. Мавзолей Хабіба Бургіби, Музей ісламського мистецтва. Махдія - прекрасний курорт, замок Бордж-аль Кебір (XVI ст.), Велика мечеть і ворота Скіфа аль-Kала. Сфакс - залишки міських стін, Велика мечеть (IX ст.) З масивним мінаретом, Археологічний музей. Тозер - "Музей традиції" Дар Шраіет, музей 1001 ночі, зоопарк.

Джерба - прекрасний курорт, пов'язаний з континентом античною римською дорогою. Сама древня синагога (VI ст. До н. Е..) Порт-Ель-Кантауі - перлина туризму, з розкішними віллами та готелями, з центром дайвінгу та яхт-клубом. Набель - сучасний розвивається морський курорт, центр ремісничого мистецтва. Національні парки - Ешкель (Ашкаль), Бу-Хедма та ін, заказники, резервати.