0
1
1

Корисна інформація

Поради туристам , що подорожують автобусами

Поради туристам Щоб Вам було комфортно у Вашому будинку на колесах - радимо взяти в дорогу:
Зручний одяг, що не мнеться.
Плед. Взуття на низькому каблуці. Можна взяти вовняні шкарпетки або капці, щоб ноги відпочивали після тривалих екскурсій. Захисні окуляри, що не пропускають світло, і беруші.

Парасолька на випадок негоди або легкий плащ-дощовик. 
Надувну подушку під голову (або просто маленьку подушечку). Її можна купити в спортивних магазинах або в Європі в магазинчиках на стоянках.
Продукти харчування тривалого зберігання (розчинні супи, чіпси, горіхи, шоколад, вакуумну нарізку), чай, кава в пакетиках.

Кружку з ручкою (керамічну або пластмасову) для окропу, ложку, відкривачку. Добре мати гігієнічні серветки з вологим просоченням.
Не зайвими будуть Ваші звичні ліки від головного болю, болю в шлунку й т.п., тому що медстраховка працює лише в екстремальних випадках.
Електроприлади, необхідні особисто Вам (фен, бритва, дорожня праска), які повинні мати європейську вилку або перехідник.
Можете взяти зі собою й будильник, щоб спокійно спати по ночах не боячись проспати.
Не радимо брати із собою: внутрішній український паспорт, понад один блок цигарок ( вдеяких випадках не більше двох пачок), понад 1пляшку міцних спиртних напоїв, дорогі прикраси.

Про гроші:
ГрошіПрактика показує, що в автобусні тури необхідно мати не менше 200Є на людину для обідів і відвідування музеїв. Краще заздалегідь купити в Україні валюту відвідуваних країн, що заощадить і Ваш час, і Ваші гроші. Якщо ж Ви берете основну суму в доларах, постарайтеся хоча б мати дрібні купюри.
Не забудьте дозвіл на вивіз валюти, якщо сума Ваших грошей перевищує 3000$ (або еквівалент в іншій валюті). Не обмінюйте гроші з рук. Бувають випадки обдурення.
Обмін грошей здійснюйте в банках або в обмінних пунктах. Невеликі суми на якийсь час можна обміняти на стоянках або в готелях. Але майте на увазі, що курс тут буде нижчим.
Система обміну грошей у Європі передбачає комісійні, тому намагайтеся знайти обмінний пункт із гарним курсом.

Про автобус:
Розділіть Ваш багаж на дві частини. Найнеобхідніше - паспорт, продукти, деякі предмети одягу й гігієни - візьміть зі собою в салон автобуса.
При вивантаженні речей біля готелю не залишайте багаж без нагляду.
Не спізнюйтеся до посадки на автобус (у Європі екскурсійні автобуси дуже часто мають обмежений час для зупинок), сідайте швидко й організовано, будьте взаємно ввічливі. Це заощадить Ваш час для екскурсій.
Під час руху автобуса не дозволяється ходити по салону й відволікати водія. Всі Ваші питання вирішить керівник.
Не смітіть в салоні автобуса. Для цього є сміттєві бачки. Майте також особисті пакетики для збору сміття.
Не паліть в автобусі, для цього передбачені санітарні зупинки.
Більшість автобусів міжнародного класу має біотуалет, однак ємність його обмежена, тому призначений він для екстрених випадків. Автобус робить кожні 3-4 години технічні зупинки на 30-40 хв. Цього часу досить для легкого «перекусу» у кафе, користування стаціонарним туалетом (іноді туалет буває платним, передбачте й це), а також для „перекуру”. Тут же ж можна поміняти валюту, але пам’ятайте, що курс - не самий вигідний.

Про кордон:
Під час проходження кордону паспорти необхідно тримати напоготові, обкладинки краще зняти.
При проходженні прикордонного, митного або поліцейського контролю поводьтеся стримано і з гідністю, на питання відповідайте чітко й прямо, не намагайтеся жартувати й вступати в суперечки.
КордонКатегорично забороняється вести фото- і відеозйомку на кордоні. Камери конфіскуються й поверненню не підлягають.
Про готель:
Деякі готелі в Європі пропонують додаткові послуги за додаткову плату: кабельні канали телебачення, міні-бар. Декотрі сорти вин, які вживаються в неохолодженому вигляді, можуть перебувати поза холодильником-баром. Але це не є подарунок готелю - перш, ніж їх скуштувати, уточніть їхню вартість. Пам’ятайте, що вартість послуг міні-бару й телефона, як правило, у двічі вища, ніж у місті.
Користуватися кип’ятильниками в готелях забороняється, за цим стежить адміністрація, не ризикуйте.
Дотримуйтеся тиші в готелі з 22 до 7 годин.
При заселенні перевірте справність устаткування номера, про поломки повідомте через гіда в адміністрацію. У іншому випадку ви будете оплачувати витрати на відшкодування збитків.
Розрахункова година в більшості готелів - 12.00, у деяких - 10.00. До цього часу Ви повинні звільнити номер, здати ключ адміністрації й оплатити платні послуги, якщо Ви ними скористалися. Ретельно перевірте комплектність Ваших речей.
На сніданок приходьте в призначений час самостійно. Якщо сніданок у Вашому готелі у вигляді «шведського стола», то пам’ятайте, що не можна забирати їжу із собою зі стола. У найкращому разі, Вас неправильно зрозуміють.

Про вулицю:
Виходячи з готелю, не забудьте взяти візитки готелю або записати адресу готелю і його назву. Добре мати карту міста й відзначити там місце розташування готелю.
Якщо Ви заблукали, не соромтеся звертатися до поліцейських.
Документи краще із собою не брати. Майте при собі ксерокопію Вашого паспорта й адреса готелю.
У європейських країнах правила поведінки можуть трохи відрізнятися від прийнятих в Україні. Вас можуть оштрафувати за кинуте сміття або перехід дороги в неналежному місці. Майте на увазі, що поліцейський протокол може привести до ускладнень при одержанні наступної шенгенської візи.
Будьте уважні в подорожі, тому що у великих містах в усім світі багато шахраїв і кишенькових злодіїв. Гроші й документи необхідно зберігати так, щоб вони не стали видобутком шахраїв, поки ви оглядаєте визначні пам’ятки. Сумки, гаманці треба тримати міцно в руках, а не на плечі. Чоловікам не рекомендуємо носити гаманець у задній кишені.
При втраті паспорта всі витрати по оформленню документів лягають на туриста.
Дзвонити в Україну завжди дешевше з автомата по телефонній карті, яку можна купити в будь-якому газетному або тютюновому кіоску.

Групові екскурсійні поїздки мають на увазі високу організованість і дисциплінованість туристів. У противному випадку буде страждати Ваша екскурсійна програма. Тому, якщо Ви вирішили на якийсь час (або назавжди) покинути групу, сповістите про це заздалегідь Вашому гідові. У кожному разі уточните адреси й телефони готелів по маршруті. Якщо Ви відстали від групи або у Вас виникли скрутні ситуації (втратили паспорт, гроші й т.п.) негайно звертайтеся в поліцію або в українське консульство.

Автобус - один із самих зручних видів транспорту, однак і сама непередбачений, оскільки завжди можливі затримки в шляху (кордон, пробки, аварії на дорогах). Ми рекомендуємо Вам запастися терпінням, взяти в дорогу плейер з улюбленими касетами й менше переживати.

Остання порада - посміхайтеся й вивчите хоча б кілька розповсюджених слів (здрастуйте, спасибі, будь ласка й т.п.). Це допоможе Вам у будь-якій ситуації. І не тільки в автобусному турі, але й у будь-якій подорожі!

Приємних Вам вражень!