0
1
1

Корисна інформація

Корисні поради туристам

Поради туристуКлючі від номера не носіть з собою, а залишайте на "рецепції", за його наявності чи відсутності будуть знати в номері Ви чи ні. Якщо в день виїзду Ваш літак заплановано на післяобіденний час і Ви до 12 години не здали ключ на рецепцію , пам”я тайте , при виселенні у Вас можуть вимагати доплату за проживання і ніякі пояснення , що Ви не користувались номером . А просто забули здати ключ не допоможуть.

Топлес, тобто засмагати без верху купальника, в деяких країнах ( наприклад в Арабських еміратах ,Єгипті ) заборонено. Поцікавтесь у гіда які правила країни і даного готелю і дотримуйтесьїх. При злісних порушеннях можуть навіть заарештувати.

Жінки! В сдеяких мусульманських країнах не варто вдягати надто відкритий одяг , особливо під час місяця Рамадан. Старайтесь частини тіла, які належить закривати і у нас, якщо Ви в місті, закривате і тут.

 

Зазвичай єгиптяни чи інші араби вітаються за руку. Не дозволяйте їм гладити Вас по спині або по відкритих руках. А якщо Ви самі стоїте і розмовляєте з ними, та ще й посміхаєтесь, то це розцінюється як заохочення.

Якщо ж до вас відверто чіпляються — кричіть, кличте поліцію, сваріться, бийтеся врешті-решт.

Якщо Вас, самотню жінку, запросили в гості в будинок до такого ж самотнього іноземця , особливо в арабських країнах, навіть під приводом знайомства із сім'єю, візьміть з собою когось і попросіть дозволу прийти з "братом" або "дядьком".

Кальян, чи як тут його називають "шишу", можна курити скрізь, де його пропонують. Це не наркотик. Кальяни бувають двох видів - власне кальян, "шиша", і "гоза". Відрізняються шиша і гоза пристроєм: шиша палиться через шланг, а гоза - через дерев'яний носик. В деяких країнах , наприклад єгиптяни ставляться один до одного як брати, тому, не гребуючи, передають мундштук з рота в рот. Кальян пропонується в будинках після обіду або замість десерту. Курять кальян не тільки чоловіки, а й жінки. У Єгипті вважають, що куріння кальяну не може бути шкідливим, тому що дим не пропускається далі глотки. І шиша - не наркотик. Так, привезіть "шишу" додому як сувенір, не забувши придбати запашні тютюни для нього.

Перед поїздкою поцікавтесь у свого мобільного оператора чи активований у вас міжнародний роумінг, чи достатньо у Вас коштів на рахунку за тарифами на послуги зв”язку. Пам”ятайте , що якщо Ви користуєтесь своїм мобільним за кордоном , вхідні дзвінки платні і похвилинна тарифікація ( тобто Ви 2-3 секунди відповіли, що не можете розмовляти , а Вам порахувало як за хвилину. Вартість як вхідного так і вихідного дзвінка 20-50 грн ( при похвилинній тарифікації), тому дешевше за кордоном телефонні розмови вести з телефонів-автоматів або з поштових відділень , де діють пільгові тарифи на міжнародні розмови з країнами Європи. Якщо Вам необхідно часто розмовляти з Україною найкраще купити карточку мобільного зв”язку єгипетського оператора , в цьому випадку вхідні розмови безкоштовні , вихідні по тарифу дешевшому, ніж з українського мобільного зв”язку.

Фотографувати в арабських країнах можна все, крім державних установ чи військових об”єктів, але фотографуючи людей на вулиці краще запитати їх дозвіл. Кораном заборонено зображення людини, але Ви можете заплатити і сфотографуватися. Плівка коштує як і в нас , друк приблизно так само. Знімати камерою можна все, але в магазини її з собою не беріть: камера - ознака багатства, і вам можуть “заламати” підвищені ціни!

Чайові в прийнято давати носіям ( 0,5-1$ чи євро ), прибиральнику номера приблизно 1 долар чи євро прийнято залишати на столі, якщо Ви не залишаєте чайові в барі щоразу коли їсте чи берете напої, прийнято в барі на пляжі чи біля басейну залишити 1-2 долари чи євро в кінці дня, якщо Ви залишились задоволені обслуговуванням, в ресторані, якщо Ви не залишали чайові щоразу коли їли, можна залишити 5-10 доларів чи євро в спеціальній скриньці, яка є в кожному ресторані після Вашого останнього харчування перед виселенням з готелю. В решті випадків ( наприклад працівнику, який розставляє лежаки на пляжі), якщо Ви даєте чайові, можливо Вам будуть приділяти більшу увагу, але тільки на перших порах: до доброго швидко звикаєш. Мало того, сумою чайових єгиптяни зазвичай бувають незадоволені. Грошей не буває багато! Порада: краще давати чайові часто, але потроху.

Не всі ми довіряємо сейфам. Звичайно, сейфи є у всіх, навіть у одно- зіркових готелях. Але! Злодій може відкрити будь-який сейф, навіть складніший, ніж ті, що є в готелях. Якщо Ви кладете гроші чи цінності в загальний сейф на рецепції чи у приміщенні дирекції, то зазвичай беруть ваші гроші і кладуть у конверт, а конверт прибирають до загального сейфа. І якщо пропали Ваші сто доларів, Ви не доведете, що вони там були (якщо Ви не здогадалися взяти квитанцію при здачі грошей). Тому кілька порад бувалих туристів новачкам.

По-перше, не беріть зайвих грошей чи цінностей в подорож , по друге : якщо Вам необхідні більші суми, надійніше користуватись платіжною карточкою чи мати дорожні чеки, по третє замовте та оплатіть екскурсії в перший чи другий день Вашого перебування за кордоном. Якщо ж Ви плануєте тримати значні суми грошей в номері, то старайтесь підібрати місце куди не полізе злодюжка-прибиральник у вашому номері. Наприклад в задню кишеню штанів , які складені у закритій кодом валіз. Загалом, він не полізе в ті місця, яких боїться або в ті, які знає дуже добре. Якщо ж Ви помітили, що у ваших речах порпалися, повідомте адміністрацію готелю та покладіть ваші гроші саме туди. Два рази вони не здогадаються шукати. А ось про зберігання великих речей, таких як камера, фотоапарат, плеєр, магнітофон і ін, Вам доведеться подбати самим, хоя як правило їх дуже рідко викрадають. Якщо Ви не здаєте все це в сейф, то постарайтеся, щоб хто-небудь з обслуги побачив, куди Ви поклали всі ці речі, і тоді, якщо, не дай Бог, у Вас щось пропаде, Ви сміливо заявіть на того, хто дивився. А вже він зробить все, щоб знайти справді винного .

І ще, що стосується коштовностей: золото і срібло краще в подорож не брати. Нікого не здивуєте: вони тут на кожному кроці. Якщо ж Ви все-таки взяли або купили, носіть його на собі постійно. На Вас не нападуть і непомітно вже точно не знімуть.

Документи, як і значні суми грошей, краще не носити з собою, щоб не загубити чи їх у Вас не вкрали (краще залиште в сейфі чи в тих таємних місцях, які були зазначені раніше), якщо ж хочете мати при собі документ, беріть на прогулянки і поїздки з собою не оригінал, а копію паспорта.

Рідкісний турист повертається з поїздки без покупок. Це не тільки сувеніри, але і вироби з бавовни, шкіри. Незважаючи на те, що на товар поставлена ціна, торгуватися можна і бажано ( крім супермаркетів). Деколи можна збити початкову ціну товару на 10-50%. У більшості магазинів можна обміняти невдало зроблену покупку, але практично неможливо отримати гроші назад. При покупці, уважно огляньте чи немає браку і попросіть добре запакувати куплену річ, адже самостійно в готелі це буде зробити складніше.